Nazywam się Grzegorz Prządka.  Od zawsze interesowało mnie wojsko. Długie lata byłem w harcerstwie. Moją pasją jest survival. Mam hopla na punkcie noży.

Moje marzenia pomógł spełnić mi wyjazd do Legii Cudzoziemskiej gdzie służyłem osiem lat. Najpierw jako spadochroniarz w Drugim Regimencie Spadochroniarzy Cudzoziemskich (2 REP) na Korsyce, z którym wyjeżdżałem  na misje do Kosowa, Dżibutti, na Wybrzeże Kości Słoniowej i do Gabonu.   Potem ponad dwa  lata spędziłem, w Gujanie Francuskiej  (3 REI) gdzie zrobiłem staż instruktora survivalu, co dało mi możliwość pracy w Centrum Szkolenia w Lesie Tropikalnym, zdobyć wiedzę i doświadczenie które teraz po powrocie mogę wykorzystać i przekazać innym.

Będąc jeszcze w szkole średniej na warsztatach szkolnych zacząłem robić pierwsze noże na własne potrzeby. Na poważniej knifemakingem zająłem się po powrocie z Legii gdy już miałem własny warsztat. Przyjąłem zasadę, że jeżeli uda mi się sprzedać jakiś nóż wśród znajomych, to pieniądze za to przeznaczę na udoskonalenie warsztatu i tak też się stało. Kilka maszyn do robienia noży wykonałem sam. Z czasem chętnych na noże było coraz więcej i postanowiłem zająć się tym zawodowo.

Moje noże wykonuję własnoręcznie, według własnych projektów, biorąc pod uwagę moją praktykę, samemu je testuję i daję kolegom służącym w wojsku aby je przetestowali. Jeśli są jakieś uwagi to je poprawiam i dopiero po upewnieniu się, że nie mają wad zaczynam produkować. Dzięki temu każdy jest unikalny, o indywidualnym charakterze, niezawodnym i trwałym narzędziem.

Moja oferta przeznaczona jest głównie dla harcerzy, survival-owców, żołnierzy, prepersów i myśliwych, ale również dla kolekcjonerów.

Każdy etap pracy od początku do końca wykonuję samemu co zapewnia wysoką jakość wykonania i niezawodność moich produktów.

Jednocześnie swoją wiedzę o sztuce przetrwania staram się przekazać innym w organizowanych cyklicznie kursach survivalowych,  podczas których dowiedzieć się można wiele ciekawych rzeczy i na które wszystkich serdecznie zapraszam.